W Oparach Absurdu


Twórczyni tego miejsca jest z zawodu rzeźbiarką i aktorką, która w trakcie studiów w Krakowie kompletnie przesiąkła atmosferą krakowskiego Kazimierza i tamtejszych knajpek. Wyedukowawszy się przyjechała do stolicy "za chlebem", ale Warszawa po paru latach spędzonych w Krakowie wydała się bardzo nieprzytulna. Aby poczuć się tu dobrze postanowiła stworzyć miejsce, gdzie można poczuć się jak u siebie. Tak narodził się pomysł knajpki. Jest to miejsce luźne, klimatyczne, gdzie przyjść może każdy, żeby sobie po prostu pobyć i gdzie nie trzeba a wręcz nie należy się lansować.

W Oparach Absurdu znajduje się przy ulicy Ząbkowskiej na Starej Pradze, miejsce otwarte jest od 12 do ostatniego gościa, posiada klimatyczny wystrój, w każdy weekend koncerty z muzyką na żywo, Dużo jazzu, muzyki rosyjskiej, bałkańskiej od czasu do czasu "praska kapela", czasem blues, czasem funk. W tygodniu pokazy filmów, lub spontaniczne koncerty.

W Oparach znajdziemy również kuchnię z tradycyjnymi przysmakami, przede wszystkim ręcznie lepionymi pierogami Pani Małgosi w różnych odmianach, jak i różnego rodzaju zakąskami do mocnych trunków. Lokal posiada również salę dla palących.

W Oparach Absurdu in English

spis lokali
opinie

Mapa

location:
Praga

adres:
ul. Zabkowska 6

telefon:
+48 (0) 606914265

fax:

EMAIL W Oparach Absurdu

W Oparach Absurdu stronaWarszawa Hotele
Apartamenty

 


Nocne życie Warszawy
Kraków nocą
Kluby w Zakopanem

W Oparach Absurdu

"Nie mam dość komplementów żeby opisać to miejsce. Rewelka."

Maciek
22.06.2010
Ocena
3/5

",,, jesli absurd to tylko w rakim wydaniu,,,urocze sa uszczerbniete filiżanki.."

małgosia
01.04.2008
Ocena
3/5

"Latający Czarny Lew rozpoczyna stały cykl czwartkowych spotkań rootsowych - We jammin - jam session. "

jah
23.02.2007
Ocena
5/5